Restauracja u Hochoła

Kuchnia naszej Restauracji u Hochoła bazuje na lokalnych składnikach, czerpiąc z tradycji. Dania komponujemy w oparciu między innymi o warzone przez nasz browar piwa, miody z lokalnych pasiek, zioła i przyprawy dostępne w regionie. Skosztować u nas można przepysznego, smażonego w całości pstrąga, pozyskiwanego z położonych niedaleko Stawów Podgórzyńskich.

Sprawdź nasze Menu

Lokalne produkty

W naszym menu nie zabrakło też docenionych w Polsce i na świecie serów z certyfikowanego gospodarstwa ekologicznego, czyli Serów Łomnickich z Koziej Łąki oraz wołowiny z lokalnej hodowli. Przygotowując nasze dania Szef Kuchni bazuje na produktach od miejscowych dostawców (jaja od kur z wolnego wybiegu, miody z lokalnych pasiek).Kawał historii

Nie bez kozery w logo naszej Restauracji u Hochoła oraz w logo naszego Browaru Mariental znalazł się Duch Gór (zwany też Liczyrzepą czy Karkonoszem).

Tak, jak w Górach Olbrzymich, w naszym menu znajdziecie wpływy nie tylko kuchni z różnych rejonów Polski, ale także wpływy kuchni niemieckiej i kuchni czeskiej. Kulinaria Oberży u Hochoła odzwierciedlają karkonoską wielokulturowość. Przed II wojną światową przenikały się w Karkonoszach tradycje niemieckie, czeskie, austriackie, łużyckie. Po 1945 roku, na skutek masowych przesiedleń ludności, doszło do całkowitej wymiany mieszkańców po śląskiej stronie Karkonoszy. Ludność niemiecka została wysiedlona, a jej miejsce zajęli osadnicy z Kresów. W ten sposób utworzył się swoisty tygiel kulturowy i kulinarny.

Sala Warzelniana

Duża, klimatyczna sala na parterze. Centralnym punktem restauracji jest duże palenisko z żywym ogniem. Goście zasiadają na drewnianych ławach przy dużych kamiennych stołach. Łącznie możemy pomieścić ponad 70 osób.

Antresola

Antresola to idealne miejsce do organizacji imprez rodzinnych oraz firmowych.

W zależności od potrzeb przygotujemy jedną z sal, dopasujemy menu oraz zapewnimy muzykę mechaniczną, akordeonistę, zespół lub DJ-a

Piwniczka Piwowara

Piwniczka to kameralna sala znajdująca się na piętrze -1.

Drewniane wykończenia sprawiają, że to miejsce jest bardzo przytulne i sprzyja biesiadnej atmosferze. Sala ta jest idealna do organizacji wszelkiego rodzaju imprez, spotkań biznesowych do 20 osób.

Zapraszamy do kontaktu

w sprawie imprez rodzinnych, spotkań firmowych

Twoje miejsce

w samym sercu Szklarskiej Poręby

Masz pytania?

Imprezy firmowe, rodzinne uroczystości i rezerwacja stolika
© 2024
U Hochoła , Browar Mariental